Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne (DKMP) bağlı Av Koruma ekipleri; kapalı alanda bulundurulması yasak olan saka kuşlarının bir iş yerinde beslendiği ihbarını aldı.
Yapılan bir ihbarı değerlendiren Av Koruma ekipleri ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri; Yeni Sanayi'de bulunan bir iş yerinde 22 adet saka kuşu ele geçirdi. Kuşlara el konulurken yasa dışı olarak saka kuşu bulunduran 2 kişiye ise 'Kara avcılığı Kanununa Muhalefet' suçundan işlem yapıldı.
Ele geçen saka kuşları veteriner hekim kontrolünden geçtikten sonra ekiplerce doğaya yeniden bırakıldı.
![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/66543e7c7d4f0.jpg)
Ele geçen saka kuşları veteriner hekim kontrolünden geçtikten sonra ekiplerce doğaya yeniden bırakıldı.