Sendikalar çatısı altında toplana öğretmenler Cumhuriyet meydanında bir araya gelerek “şiddete hayır” dedi. Hükümeti şiddet yasası çıkarması konusunda uyaran öğretmenlerin haklı talebi pazartesi günü TBMM komisyonuna sunulacak.![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e22308ed15.jpg)
Kayseri Cumhuriyet meydanında toplanana tüm sendikalar ve öğretmenler adına konuşan Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Emin Aslantürk bu önemli anı şu cümlelerle paylaştı:![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e223d564b9.jpg)
“Bugün yaşadığımız acılar dünün ihmal ve umursamazlığının sonucudur. Yarın yaşanmasını istemediğimiz acılarda bugünkü ilgisizliğin sonucu olmasın” diye Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndan bir kez daha haykırdık.![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e224985ba2.jpg)
Şiddete başvuran kişiye “yaptığım yanıma kar kalıyor” duygusu yaşatmayacak , “bir kapıdan alıp öbür kapıdan salıveren” boşluk yerine, anasından emdiği sütü ağzından burnundan getiren yasal yaptırım lazım.![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e225997eac.jpg)
Kınama mesajı değil, şiddet yasası istiyoruz.
Eğitim-Bir-Sen Kayseri 1 No’lu Şube olarak 81 ilimizle birlikte bir günlük iş bırakarak İlimizdeki tüm okul ve kurumlardan yoğun bir katılımla eğitimcilere yönelik hakarete, tehdide, şiddete, saldırıya dur dedik; hükümete ve TBMM'ye seslenerek acilen eğitimcilere, kamu görevlilerine yönelik şiddeti ortadan kaldıracak ŞİDDET YASASI çıkarılmasını talep ettik.![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e226e0a421.jpg)
Bir günlük iş bırakma eylemimize ve Basın Açıklamamıza katkı sunan tüm üyelerimize ve eğitim çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz.”
![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e22308ed15.jpg)
Kayseri Cumhuriyet meydanında toplanana tüm sendikalar ve öğretmenler adına konuşan Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Emin Aslantürk bu önemli anı şu cümlelerle paylaştı:
![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e223d564b9.jpg)
“Bugün yaşadığımız acılar dünün ihmal ve umursamazlığının sonucudur. Yarın yaşanmasını istemediğimiz acılarda bugünkü ilgisizliğin sonucu olmasın” diye Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndan bir kez daha haykırdık.
![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e224985ba2.jpg)
Şiddete başvuran kişiye “yaptığım yanıma kar kalıyor” duygusu yaşatmayacak , “bir kapıdan alıp öbür kapıdan salıveren” boşluk yerine, anasından emdiği sütü ağzından burnundan getiren yasal yaptırım lazım.
![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e225997eac.jpg)
Kınama mesajı değil, şiddet yasası istiyoruz.
Eğitim-Bir-Sen Kayseri 1 No’lu Şube olarak 81 ilimizle birlikte bir günlük iş bırakarak İlimizdeki tüm okul ve kurumlardan yoğun bir katılımla eğitimcilere yönelik hakarete, tehdide, şiddete, saldırıya dur dedik; hükümete ve TBMM'ye seslenerek acilen eğitimcilere, kamu görevlilerine yönelik şiddeti ortadan kaldıracak ŞİDDET YASASI çıkarılmasını talep ettik.
![](https://www.kayserigazetesi.com/images/files/2024/05/663e226e0a421.jpg)
Bir günlük iş bırakma eylemimize ve Basın Açıklamamıza katkı sunan tüm üyelerimize ve eğitim çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz.”